+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Yat Temizliği

Yat Temizliği Nedir, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yatlar, kimi zaman kişisel kimi zaman ise turistik kullanım için tercih edilen ulaşım araçlarıdır. Kullanıcılar tarafından kiralanabilen ya da satın alınabilen yatlarda keyifli ve kaliteli vakit geçirmek için temizliklerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Ancak bu temizlik işlemleri sırasında yatta yer alan yüzeylere zarar verilmemesi dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisidir. Çünkü yatlarda bulunan yüzeyler, yıpranmaya ve aşınmaya yatkındır. Ayrıca yıpranan ve aşınan alanların onarımı ise ciddi maliyetlere yol açmaktadır. Bu anlamda Güven Gurup Temizlik olarak güncel eğitime sahip personel ve yeni nesil ekipmanlar ile sunduğumuz temizlik hizmetimizden yararlanabilir, yüklü onarım maliyetlerinin önüne geçebilirsiniz.

Yat Temizliği Nasıl Yapılır?

Yat temizliğinde uzun süre kullanılmış mutfak eşyalarının tek tek çıkarılarak yıkanması gerekir. Mutfakta yer alan tüm çekmece, raf ve dolaplar boşaltılır ve temizlenerek eşyalar yerlerine dizilir. Yine yataklar ve minderler uygun temizlik malzemeleri ile bakterilerden arındırılır. Güverte ve zeminler, silinir ya da varsa halılar yıkanır. Tüm sandalye ve koltuklar anti bakteriyel ürünler kullanılarak temizlenir ve yatta tam anlamı ile hijyen sağlanır.

Bunların yanı sıra yat temizliği sırasında dikkat gerektiren en önemli nokta motor bölümüdür. Bu alanda etrafa herhangi bir zarar vermeden dikkatli bir şekilde temizlik işlemleri gerçekleştirilir.

Yat Temizliğinde Dikkat Edilecek Hususlar

Temizliğinde dikkat edilecek en önemli husus, yatın incelenmesi ve uygun bir program oluşturulmasıdır. Yine yat temizliği sırasında çevresel can ve mal güvenliği tedbirleri alınmalıdır. Bunun için temizlik ve bakım programına alınacak olan yata girişler engellenmelidir. Her yüzey için özel temizlik malzemeleri ve ekipmanlar kullanılmalı, kullanılan kimyasalların ardından yüzeyler saf su ile silinerek kimyevi etkileri ortadan kaldırılmalıdır. Son olarak iş bitiminde genel kontroller yapılmalı ve herhangi bir eksik olmadığından emin olunmalıdır.

Yukarıda bahsedilenler yat temizliğinde olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle profesyonel yat temizliği şirketleri ile çalışmak oldukça önemlidir. Siz de sefer aralarında, yatlarda düzenlenen toplantı ve aktiviteler öncesinde bütünsel bir temizlik yaptırmak için bizimle iletişime geçebilir, profesyonel bir temizlik hizmeti almanın farkını yaşayabilirsiniz.

 

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim