+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Ofis Temizliği

Ofis Temizliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Ofisler, hem çalışanların hem de ofisleri ziyaret eden müşterilerin sağlığı için sürekli temiz tutulması gereken ortamlardır. Ancak ofis temizliğinin çalışanlar tarafından yapılması, tam anlamı ile hijyen sağlanması için yeterli değildir. Çünkü ofis temizliği belli periyotlar ile bir plan dâhilinde ve profesyonel ekipmanlar ile gerçekleştirildiğinde etkili sonuçlar vermektedir. Bunun için sektöründe deneyimli bir temizlik şirketi ile çalışmak ise en ideal olanıdır. Siz de işinizin vitrini konumundaki ofislerinizin temizliği için Güven Gurup Temizliği tercih edebilir, eğitimli personeller ve yeni nesil temizlik ekipmanları ile sunulan hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Ofis temizliği, daha önce de bahsettiğimiz gibi mutlaka belli bir plana bağlı olarak gerçekleştirilmelidir. Böylece gerçekleştirilen temizlikten çok daha iyi sonuçlar elde edilir. Bunun için öncelikli olarak küllükler ve çöp kovaları kontrol edilir. Çöp kovası boşaltılır ve poşeti değiştirilir. Sonrasında ise 20. cm ile 2 mt. arasındaki düz alanlar temizlenir. Bu doğrultuda süpürgelik üstünden başlanır ve personelin yetiştiği yere kadar tüm alanlar (tablo, pano, seperatör) temizlenir. Ancak bu alanların tozunun alınması sırasında bez değişimine özen gösterilir.

Ofis temizliğinde önemli aşamalardan birisi de masa üstlerinin temizliğidir. Masa üstlerin temizliği için öncelikle kaldırılabilecek eşyalar kaldırılarak altları silinir. Islak silimden sonra leke kalmaması amacı ile yüzey kurulanır. Yine masa üstünde yer alan cihazların temizliği gerçekleştirilir. Telefon temizliği için ayrı bez kullanılır ve günlük olarak dezenfekte edilirler. Yine bilgisayar, faks makinesi ve hesap makinesi de kuru bez ile temizlenir.

Ofislerin zemini ise kuru paspaslama sonrasında ıslak paspaslama ile gerçekleştirilir. Yine zeminde leke kalmaması için tekrar kuru paspaslama yapılmalıdır. Tüm işlemlerin bitmesinin ardından temizlik personeli tarafından son kontroller yapılır ve herhangi bir eksikliğin varlığı kontrol edilir. Özellikle kapı ve pencerelerin açık bırakılmamasına dikkat edilerek ofis temizliği sonlandırılır.

Ofis Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ofis temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, temizliğin çalışanların işlerini engellemeyecek şekilde gerçekleştirilmesidir. Yine silinen elektronik eşyalara dikkatli yaklaşılmalı, çöpe dökülen küllüklerde yanan sigara olmamasına dikkat edilmelidir. Bahsedilen tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ise ancak temizlik konusunda eğitimli personeller ile mümkündür. Eğer siz de ofislerinizde kusursuz bir temizlik sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, deneyimli personelimizden kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim