+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Yeni yapılarda inşaat sonrasında oluşan kalıntıların temizlenmesi oldukça zor bir durumdur. İnşaat çalışmaları sırasında oluşan toz ve kirin arındırılması ve inşaat kalıntılarının atılması zor olduğu kadar zaman alıcı bir iştir. Bu nedenle hem hızlı sonuç almak hem de inşaatların doğru yöntemler ile temizlenmesi için profesyonel temizlik şirketinden hizmet almak oldukça önemlidir. Çünkü deneyimli temizlik personelleri ve modern ekipmanlar ile gerçekleştirilen inşaat sonrası temizliği, kısa süre içerisinde tamamlanır, temizlenen alanlar yaşanılır hale getirilir. Peki, inşaat sonrası temizlik nasıl yapılır?  Bu temizlik işlemleri sırasında hangi ekipmanlar kullanılır?

İnşaat Sonrası Temizlik İşlemleri

İnşaat sonrası temizlik hizmeti, yeni biten inşaatlar ya da tadilatı yapılmış ortamların temizlenmesi için sunulan bir hizmettir. Bu hizmetin ilk aşaması kaba temizliğin gerçekleştirilmesidir. Bunun için öncelikli olarak varsa molozlar atılır. Sonrasında zemine ya da cam gibi muhtelif alanlara yapışmış olan çimento, silikon ve alçı kalıntıları temizlenir. İnşaat sonrasında gerçekleştirilen temizlik işlemlerinde kaba temizlik bitirildikten sonra ince temizliğe geçilir.

Molozların alınmasının ardından gerçekleştirilen ince temizlik, taşınma öncesi temizlik olarak da adlandırılmaktadır. Bu aşamada cam ve çerçeveler silinir; WC, lavabo, banyo, mutfak ve sert zemin temizliği yapılır. Yine temizlik sırasında fayans, parke ve duvarların özellikleri göz önünde bulundurularak özel kimyasallar kullanılmaktadır.

İnşaat Sonrası Temizlikte Kullanılan Temizlik Ürünleri

İnşaat sonrası temizlik için en önemli püf nokta tercih edilen temizlik ürünleridir. Çünkü yanlış temizlik ürünleri, beklenen sonuca ulaşma yönünde fayda sağlamayacaktır. Bu anlamda inşaatın kaba temizliği gerçekleştirilirken spatula, zımpara, temizlik teli, plastik süpürge gibi ürünler kullanılır. İnce temizlik sırasında tercih edilen kimyasal ürünler ise çamaşır suyu, kireç sökücü ve sıvı deterjan gibi ürünlerdir. Ancak fayans, parke ve duvar gibi yüzeyler için doğru ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca kullanılan kimyasal ürünler, sonrasında tehlikeli sonuçlar doğurmayacak türden olmalıdır.

İnşaat sonrası temizlik; deneyim, özveri ve teknik bilgi gerektiren bir iştir. Siz de inşaat sonrası temizliği uzman ellere bırakmak isterseniz, Güven Gurup Temizlik olarak eğitimli temizlik personelimiz ve yeni nesil ekipmanlarımız ile her daim hizmetinizdeyiz.

İnşaat Sonrası Temizlik
İnşaat Sonrası Temizlik
İnşaat Sonrası Temizlik

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim