+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılmalı, Nelere Dikkat Edilmeli?

Temizlik, insanoğlunun var oluşundan günümüze sağlıklı kalmak adına gerçekleştirilen önemli bir faaliyettir. Binaların dış cephe cam temizliği ise genellikle göz korkutan bir işlemdir. Çünkü bu temizlik işlemi, gerekli önlemler alınmadığı takdirde oldukça tehlikedir. Ancak görüntü kirliliğinin oluşmaması için binaların dış cephelerinde yer alan camların mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Bu anlamda ülkemizde dış cephe temizliğiyle ilgili hizmeti veren pek çok temizlik firması bulunmaktadır. Fakat cam temizliği hafife alınacak bir işlem değildir. Bu nedenle mutlaka profesyonel bir firma tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Dış cephe cam temizliği, binanın yapı malzemesi göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir. Yine binanın yüksekliği de hesaba katılarak birtakım güvenlik önlemleri alınır. Özellikle yüksek katlı binalarda işin hem güvenlikli hem de daha pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için vinç ve sepet sistemlerinden faydalanılır. Bunun yanında temizlik sırasında tercihe göre silme, sabunlama ya da tazyikli su ile durulama gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Dış cephe cam temizliği işlemlerine başlamadan önce kullanılacak olan temizlik yöntemi binanın dış cephesinin bir kısmında denenir. Bu sayede yöntemin dış cephe malzemesine zarar verme ihtimali de test edilmiş olur. Eğer yöntem cephe malzemesine herhangi bir zarar vermediyse dış cephenin tamamına uygulanır. Bunların yanı sıra steril su ile yıkama gibi yöntemler kullanılarak temizlenen dış cephe camları, lekeden tamamen arındıkları gibi kurulamaya da gerek duymazlar. Sonuç olarak doğru yöntemler ile temizlenen dış cepheler daha geç kirlenir ve bu sayede temizlik maliyeti de düşer.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Dış cephe camlarının kusursuz bir şekilde temizlenmesi için tercih edilen temizlik firmasının bu işi yapabilecek yeterlilik belgesine sahip olması gerekmektedir. Çünkü cephe temizliği yüksek güvenlik gerektiren bir durumdur ve ihmale gelmez. Ayrıca cephe temizliği için uygulanacak yöntem doğru şekilde belirlenmeli ve kaliteli temizlik ürünleri tercih edilmelidir.

Bunların yanı sıra işlemlere başlamadan önce çevre boşaltılmalı, çalışma yapılacak yer umumi yollarını kapatacaksa belediye ve karayollarından gerekli izinler alınmalı ve işin başında her zaman yetkili bir kişi bulunmalıdır.  Bu anlamda binanızın dış cephe temizliği için görev ve sorumluluklarının bilincinde bir temizlik şirketi ile çalışmak istiyorsanız Güven Gurup Temizlik ile iletişime geçebilir, eğitimli personeller ve son teknoloji ekipmanlar ile sunulan kaliteli bir hizmet alma imkânı bulabilirsiniz.

dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği
dış cephe cam temizliği

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim