+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Stant Temizliği

Stant Temizliği Nasıl Yapılır?

Ürün satışı yapmak adına en önemli nokta, ürünün müşteriye ulaşması için iyi bir reklam yapmaktadır. İyi bir reklam ise yine iyi bir tanıtımdan geçmektedir. Günümüzde tanıtım için en ideal mekânlardan birisi standlardır. Strandlar sayesinde ürünler müşterinin ilgisini çekmekte ve tercih edilebilirlikleri artmaktadır. Ancak standlarda satış yapmak kadar standların hijyenik kalması da önemsenmesi gerekmektedir. Bu konuda firmalar duyarlı davranmalı ve düzenli olarak stant temizliği yapılmasını sağlamalıdır. Stant temizliğine dikkat eden bir firma, diğerlerine göre her zaman bir adım önde olacaktır.

Fuar ve sergilerde kurulan sergiler, fuar ve sergi süresi boyunca firmaları temsil ederler. Bunun için temiz olmaları firmalar için büyük önem taşır. Standların temizliği ise tecrübeli ve uzman ekipler tarafından belli bir plan dâhilinde gerçekleştirilmelidir. Peki, stant temizliği nasıl yapılır? Bu temizlik işlemi sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Fuar Öncesinde Stant Temizliği

Stant temizliği iki aşamada gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki stant kurulduktan sonra yapılan temizlik işlemleridir. Bu temizlik işlemi için stant kurulumu bittikten sonra tüm kaba çöpler toplanır. Sergilenecek ürünler silinir ve tüm alanların tozu alınır. Yine eğer mevcutsa depo alanı temizlenir. Cam ve parlak yüzeyler silinir ve yerler temizlenir. Bunların yanı sıra yerlerde halı mevcut ise halılar vakumlanır ve standın fuara hazır hale gelmesi sağlanır.

Fuar Sırasında Stant Temizliği

Stant temizliğinin bir diğer aşaması ise fuar sırasında yapılan temizlik işlemleridir. Bunun için her gün sabah ziyaret saati başlamadan, sergilenen ürünler temizlenir. Ardından oturma alanları ve varsa sahnenin temizliği yapılır. Yine her sabah zemin temizliği sağlanır. Ancak tüm bu işlemler sırasında yüzeylerin özellikleri göz önünde bulundurulur ve temizlik işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

Stant Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Fuar alanlarında yer alan standların temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, temizliğin ziyaretçilerin olmadığı zamanlarda yapılmasıdır. Böylece firmalar müşterileri ile iletişim halindeyken müşteriler rahatsız edilmeden temizliğin sürekliliği sağlanır. Ayrıca kullanılan temizlik ürünlerinin insan sağlığı ile uyumlu ve TSE onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Siz de standlarınızın temizliği için deneyimli bir temizlik şirketinden destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Güven Gurup Temizlik olarak eğitimli personelimiz ve yeni nesil ekipmanlarımız ile her daim hizmetinizdeyiz.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim