+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Bina Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Binaların dış cepheleri zaman içerisinde kirlenir ve aşınır. Bu nedenle belirli aralıklar ile dış cephe temizliği yapılması gerekmektedir. Dış cephe temizliği ise binalarının dış cephe kaplamalarının türü göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen temizlik ve bakım işlemlerdir. Temizliği düzenli olarak gerçekleştirilen binalar, ilk günkü görünümlerini korur ve aşınma gibi problemler ile karşılaşılmaz. Ancak özellikle cam malzeme ile kaplı binaların dış yüzeyi temizlenmezse kireçlenme gibi problemlerle karşılaşılabilir. Kireçlenme, yağmur gibi dış etkenler nedeniyle oluşur ve bu durum camlı ofislerin en önemli sıkıntılarından birisidir. Bu tarz problemler ile karşılaşmamak adına işinde uzman bir temizlik şirketinden destek alınmalı ve bina cephelerinin periyodik olarak temizlenmesi sağlanmalıdır.

Dış Cephe Temizliği İçin Uygulanan İşlemler Nelerdir?

Dış cephe temizliği için öncelikli olarak binanın analiz edilmesi gerekmektedir. Bu sayede erişim sağlanması için önlemler alınabilir. Yine bu aşamada cam ve kompozit cephelere demo malzemesi uygulanır. Bu sayede temizlik ürününün uyum sağlayıp sağlamadığı da görülmüş olur. Yapılan deneme ardından dış cephenin temizlenmesi için uygulanacak yönteme karar verilir ve temizliğin ilk aşaması tamamlanmış olur.

Bina cephelerinin temizlenmesinde farklı birçok ürün kullanılabilir. Ancak bunlar arasından en uygun olanı su motoru ile uygulanan işlemdir. Su motorunda yer alan minerallerden arındırılmış su, lekelerin çıkmasına yardımcı olduğu gibi binanın daha geç kirlenmesini sağlar. Bunun yanında yüksek katlı bina cephelerinin temizliği için asansörlü ve vinçli sistemlerden de faydalanılabilir.

Dış Cephe Temizliğinde Hangi Temizlik Ürünleri Kullanılır?

Dış cephe yüzeylerinin doğal yapısının ve görünümünün bozulmaması için dış cephe temizliği için özel olarak seçilen aletler kullanılmalıdır. Bu aletler arasında; cam sil, pelüş sap, oynayabilen başlıklı cam sil, cam jileti, mikrofiber bez, dağcı bel kovası ve teleskobik uzatma cihazları da yer almaktadır. Bu temizlik aletlerinin yanında yüzey temizliğine uygun olarak seçilen sökücü ve çözücü kimyasallar kullanılır. Bahsedilen temizlik ürünlerinden hangisinin kullanılacağına ise yüzeylerin özellikleri ve müşterinin istekleri doğrultusunda karar verilir.

Profesyonel malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen bu temizlik işlemleri için ödenecek ücret ise belli kriterlere göre değişiklik gösterir. Bu anlamda dış cephe temizliği fiyatları kirlenmenin şiddeti, alanın genişliği ve kullanılacak ekipmanlara göre belirlenir. Ev ve işyeri dış cephelerinin temizliği ile ilgili pek çok firma hizmet sunsa da, en kaliteli hizmeti veren şirket ile çalışmak oldukça önemlidir. Bunun için Güven Gurup Temizlik ile irtibata geçebilir, eğitimli personeller ve yeni nesil ekipmanlar ile sunulan güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.

Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği
Dış Cephe Temizliği

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim