+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Hastane Temizliği

Hastane Temizliği Nasıl Yapılır?

Hastaneler, hastaların daha hijyenik bir ortamda tedavi görmeleri adına sürekli temiz tutulması gereken ortamlardır. Bu mekânlarda yapılacak temizlik işlemlerinin mutlaka profesyonel olarak gerçekleştirilmesi gerekir. Özellikle kullanılan temizlik ürünlerinin anti bakteriyel özellikte olması hastane temizliği açısından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca yapılan temizliğin tüm alanlarda etkili sonuçlar verebilmesi için yeterli ekipmanların kullanılması gerekmektedir. Bu da ancak hastanelerin temizliği konusunda tecrübeli bir temizlik şirketi tarafından gerçekleştirilebilir. Güven Gurup Temizlik ise sektöründe tecrübeli bir firma olarak eğitimli personeli ve sahip olduğu son teknoloji ekipmanlar ile kaliteli bir temizlik hizmeti sunmaktadır.

Hastane Temizliğinde Hijyen Nasıl Sağlanır?

Hasta Odalarının Temizliği

Hastanelerde tam anlamı ile hijyen sağlanması için bir plan dâhilinde hareket edilmesi gerekmektedir. Bu sayede hastanelerde barınan bakteri ve mikropların ortamdan uzaklaştırılması sağlanır. Temizlik planı dâhilinde hasta odalarının gün içerisinde rutin olarak temizliği yapılır. Yine odaların temizliği öncesi kat araları düzenlenir ve varsa eksik ekipmanlar tamamlanır. Hasta odasına izin alınarak girilmesinin ardından oda içerisinde yer alan çöpler temizlenir, yüzeylerin tozları alınır. Bu işlemler sırasında hem temizlik hem de dezenfekte işlemini bir arada yerine getirebilen temizlik kimyasalları kullanılır. Tuvalet temizliğinin de yapılması sonrasında zemin önce kuru mop ardından paspas işlemi ve sonrasında nemli mop ile silinir. Hasta taburcu olduktan sonra ise odanın tekrar kullanıma hazırlanması için oda yeniden dezenfekte edilir.

Doktor Odalarının Temizliği

Hastane temizliği sırasında doktor odaları ise hasta muayenesinin olmadığı zamanlarda gerçekleştirilir. Böylece sağlık hizmetinden aksamaya neden olunmaz. Doktor odasında kanlı ve vücut sıvısı bulaşmış atıklar bulunabilir. Bu atıklar tıbbi atığa atılır ve bu işlemler sırasında kesinlikle eldiven kullanılır.

İdari Ofis Temizliği

Hastane ofisleri enfeksiyon açısından en az risk taşıyan alanlardır. Bu alanların temizliği de yine mesai saatleri dışında gerçekleştirilir. Ayrıca ofisler hastanenin diğer alanları kadar risk taşımasa da dezenfeksiyon işlemi kesinlikle aksatılmamalıdır. Ofisteki temizlik işlemleri sırasında masa üstü ve masa üstünde yer alan telefon vb. eşyalar silinir. Zemin paspaslandıktan sonra kapı kolu silinir ve işlemler tamamlanır.

Detaylı Hastane Temizliği

Hastanelerde günlük olarak gerçekleştirilen temizlik işlemleri haricinde haftalık ve aylık temizlik de yapılabilmektedir. Bu hizmet sırasında ise; havalandırmalar, perdeler, koltuklar, yataklar, duvarlar ve lambalar detaylı olarak temizlenir. Detaylı hastane temizliği sırasında personelin eğitimli olması oldukça iyi sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Bu doğrultuda bizimle iletişime geçebilir, deneyimli personel ve modern ekipmanlar ile sunduğumuz hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

 

 

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim