+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Dershane Temizliği

Dershane Temizliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Her gün binlerce öğrencinin eğitim almak, öğretmenlerin ise eğitim vermek için saatlerini geçirdiği dershaneler, kirlenmeye ve hastalıkların yayılmasına müsait mekânlardır. Bu nedenle okul ve dershanelerin temizliği hiç bitmeyen bir devinim içerisinde gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde insan trafiğinin yoğun olduğu bu alanlarda; mikrop ve bakteriler kolaylıkla ürer, bulaşıcı hastalıklar ise hızlı bir şekilde yayılır. Öğrenci ve öğretmenlerin sağlıklı bir ortamda ders yapmalarını sağlamak için sınıflar, derslerin tamamlanmasının ardından toz ve kirden arındırılmalıdır. Böylece ertesi gün hijyenik bir ortamda ders yapılması sağlanır. Ancak dershane temizliği mutlaka işinde uzman bir temizlik şirketi tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu anlamda Güven Gurup Temizlik, sahip olduğu yeni nesil temizlik ekipmanları ve eğitimli personeliyle kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Dershane Temizliği Nasıl Yapılır?

Dershanelerin rutin temizliği sırasında doğru temizlik ürünlerinin kullanılması oldukça önemlidir. Çünkü ağır kimyasallar içeren sağlıksız temizlik ürünleri, çocukların ve gençlerin sağlığına zarar verebilir. Bu nedenle dershane temizliği için sağlıklı bileşenleri içeren ürünler tercih edilmeli ve kapsamlı bir temizlik gerçekleştirilmelidir.

Dershanelerin ve okulların temizliği için en kapsamlı uygulamaların gerçekleştirildiği dönemler, derslerin bittiği akşam saatleri ya da hafta sonlarıdır. Çünkü öğrenciler varken temizliğin tam anlamı ile yapılabilmesi oldukça zordur. Ayrıca dershane temizliği sırasında toplantı odaları, müdür odası ve öğretmen odaları da dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Sınıfların temizliği konusunda ise en özenli davranılması gereken alanlar; kapılar, sıralar, sandalyeler ve yerlerdir. Bu alanlar zararsız kimyasallar ile temizlenerek hijyen sağlanmalıdır.

Bunların yanı sıra tuvalet temizliği ise ekstra hassasiyet gerektiren bir durumdur. Periyodik olarak temizlenmeyen okul tuvaletleri, mikrop yuvası haline gelerek öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını tehdit edebilir. Ancak anti bakteriyel temizlik kimyasalları ve doğru ekipmanlar ile yapılacak bir tuvalet temizliği, gerekli hijyenin sağlanması adına etkili olacaktır.

Dershane temizliği için çalışma programı mutlaka ders saatlerine göre ayarlanmalıdır. Yine temizlik işlemleri, dershanelerin temizliği konusunda eğitimli personel tarafından eğitim aksatılmadan titizlikte gerçekleştirilmelidir. Siz de dershanelerinizin pırıl pırıl görünmesini ve öğrencilerinizin sağlıklı bir ortamda eğitim almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, temizlik hizmetimiz ve fiyatlandırma ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Dershane Temizliği
Dershane Temizliği
Dershane Temizliği
Dershane Temizliği

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim