+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Okul Temizliği

Okul Temizliği Nasıl Yapılır?

Okullar, çocukların eğitim gördükleri ve günün önemli bir kısmını geçirdikleri mekânlardır. Eğitim faaliyetinin sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilebilmesi ise ancak hijyenik ortamlarda mümkündür. Ancak pek çok öğrenci ve öğretmenin bulunduğu bu kurumların sürekli hijyenik kalması oldukça zordur. Bu nedenle mutlaka okul temizliği konusunda tecrübeli bir temizlik şirketi ile çalışmak gerekmektedir. Çünkü okulların temizliği ancak deneyimli personeller tarafından yürütülen temizlik faaliyetleri ile planlı ve titiz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu doğrultuda Güven Gurup Temizlik olarak okulların temizliği için deneyimli personel ve modern ekipmanlar ile planlı ve özenli bir temizlik hizmeti sunmaktayız.

Okullarda hijyenik ortamın sağlanması ve korunması, belirli aralıklar ile temizlik yapılması ile sağlanabilir. Peki, profesyonel okul temizliği nasıl yapılır? Bu temizlik işlemleri sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Okul Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Okullar, kolejler, dershaneler, kreşler ve fakülte binaları gibi eğitime hizmet eden hemen her türlü mekân ciddi ve hassas bir temizlik gerektirir. Çünkü çok sayıda öğrencinin bir arada bulunduğu bu ortamlarda hastalıklar çok daha hızlı bir şekilde yayılır. Bu anlamda sınıflarda hijyen sağlanması için yapılan günlük temizlik sırasında öncelikle çöpler alınır. Ardından çerçeve, pano, cam önleri gibi yüzeyler temizlenir. Yine masalar, dezenfekte edici özel temizlik ürünleri ile silinir. Son olarak yerler süpürülür, silinir ve kontroller yapılarak günlük temizlik bitirilir.

Eğitim kurumlarında temizliğine özen gösterilmesi gereken alanlardan birisi de tuvaletlerdir. Bu alanların temizliği için eldiven kullanılarak çöp kutuları boşaltılır. Yine aynalar, lavabolar, klozet ve pisuvarların temizliği gerçekleştirilir. Ancak bu sırada her yüzeyin temizliği için farklı bezler kullanılır. Tuvalet temizliği için son aşama ise zemin temizliğidir. Zemin doğru yöntemler ile temizlendikten sonra kontroller gerçekleştirilir ve tuvalet temizliği tamamlanır.

Okul temizliği için günlük olarak gerçekleştirilen temizliğin yanında hafta sonu uygulanan detaylı temizlik işlemleri de mevcuttur. Bu işlemler sırasında yine ayrıntılı tuvalet temizliği yapılır. Duvarlar yıkanır ve silinir. Koridorların temizliği yapılır. Ayrıca kâğıtlık, havluluk, sıvı sabun ve el kurutma makinelerinin hijyeni sağlanır.

Tüm bunların yanında okullarda gerçekleştirilen temizlik işlemleri sırasında en önemlisi eğitim faaliyetlerine engel olmamaktır. İyi bir temizlik planı ve deneyimli personeller ile bu durum sorun olmaktan çıkmakta, temizlik işlemleri eğitim faaliyetleri aksatılmadan eksiksiz bir şekilde yürütülmektedir.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim