+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Site Temizliği

Site Temizliği Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzde site yaşamı giderek yaygın bir hal almaktadır. Birçok şehirde aileler, konforlu ve güvenlikli olması nedeniyle sitelerde yaşamayı tercih etmektedir. Ancak bu alanlarda konforun sağlanması için en temel faktör temizliktir. Bu nedenle de ortak yaşam alanı olan sitelerin mutlaka düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Yine sitelerde ortak kullanım alanları oldukça fazladır. Bu ortak kullanım alanları arasında; asansörler, yürüyüş alanları, çöp alanları, parklar, bahçeler ve giriş alanları sayılabilir. Bahsi geçen alanların günlük, haftalık ve aylık olarak temizliklerinin yapılması için mutlaka site temizliği konusunda deneyimli bir temizlik şirketi ile çalışmak gerekmektedir.

Site temizlik hizmeti sunan firma seçerken sunulan hizmetin kalitesi yanında güvenlik gibi unsurla da göz önünde bulundurulmalıdır. Bu doğrultuda projede yer alacak personel özenle seçilmeli ve tüm temizlik ürünleri TSE onaylı olmalıdır. Bu anlamda Güven Gurup Temizlik olarak müşteri odaklı prosedürler çerçevesinde, tamamı eğitimli personelimiz ile etkili ve verimli bir temizlik hizmeti sunmaktayız.

Site Temizliği Nasıl Yapılır?

Site gibi ortak yaşam alanların temizliği, planlama gerektiren bir durumdur. Bu anlamda sitelerde haftada en az bir kez genel temizlik, iki ayda bir ise detaylı temizlik yapılmalıdır. Temizlik işlemlerinde ağır kokan ve insan sağlığını tehdit eden ürünler kesinlikle tercih edilmez. Aksine hoş kokan ve insan sağlığı ile uyumlu genel temizlik ürünleri kullanılmaktadır.

Site temizliği sırasında asansörler, merdivenler, merdiven korkulukları, iç-dış kapılar ve camlar silinir. Bu işlemler sırasında her alan için uygun temizlik malzemeleri kullanılır. Ancak sitelerin temizliği sadece merdiven ve asansörlerin temizliğinden ibaret değildir. Sitelerin dışı da düzenli olarak temizlenmeli ve ortak kullanım alanlarında hijyen sağlanmalıdır. Bu anlamda bahçelerin, site yollarının ve otoparkların temizliği yapılır. Yine varsa site havuzunun temizliği de gerçekleştirilir.

Sonuç olarak site temizliği bir bütün olarak düşünülür ve temizlik işlemleri sırasında site sakinlerinin bu durumdan etkilenmemesi sağlanır. Bu doğrulta site içerisinde yer alan her birimin ihtiyaç duyduğu temizliği gerçekleştirebilecek işinde uzman bir firma ile çalışmak için bizimle iletişime geçebilir, son teknoloji ekipmanlar ile sunduğumuz hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim