+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Temizlik Nasıl Olmalı?

Yangın; ev ve işyerlerinde kazalar ya da elektrik tesisatında yaşanan arızalar nedeniyle meydana gelen bir felakettir. Büyük boyutlu tahribatlara neden olabilen yangın sonrasında yaşam alanlarının yeniden kullanılabilir hale getirilmesi için detaylı bir temizlik yapılması gerekmektedir. Bunun için temizlik şirketleri tarafından temin edilen deneyimli personel, kısa süre içerisinde yaşam alanlarını kullanılabilir hale getirebilmektedir. Bu anlamda öncelikli olarak is ve yangın sonrasında koku alandan atılması ve kullanılabilir olan malzemelerin seçilmesi işlemleri gerçekleştirilir. Böylece yangın sonrası temizlik ile yangının bıraktığı izler tek tek silinir.

Yangın Sonrası Temizlik İçin Yapılması Gerekenler

Deneyimli personel, yangın sonrasında gerçekleştirilecek temizlik için öncelikli olarak alanı inceler ve temizliği planlar. Böylece zaman iyi bir şekilde kullanılır ve pratik çözümler sunulur. Etkili bir temizlik için işlemler tavandan tabanda doğru sıralanır. Ardından temizlik işlemine geçilir ve zehirli gazların tahliyesi için ortam havalandırılır. Ancak bu işlemler yapılırken personel; iş güvenliğine uygun olarak maske, özel eldiven ve kıyafetler kullanır. Böylece yaşanabilecek aksiliklerin de önüne geçilir.

Yangın sonrası temizlik için çöp ve yangın kalıntılarının uzaklaştırılmasının ardından badana ve boya işlemlerine geçilir. Yine yangından zarar görmemiş koltuk, halı ve yatak gibi eşyaların tam anlamı ile temizlenmesi için anti bakteriyel etkili kimyasallar kullanılır. Battaniye, yastık, perde ve yorgan gibi eşyaların detaylı olarak temizlenmeleri için yıkama fabrikalarında özel işlemlere tabi tutulmaları gerekir. Yine deforme olmuş fayans, duvar ve yer döşemeleri için profesyonel yardım alınması gerekebilir. Bahsedilen bu işlemler ile işyeri ve evlerin temizliği 1-3 gün içerisinde tamamlanabilmektedir.

Yangın Sonrası Temizlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yangın sonrasında gerçekleştirilecek temizlik işlemleri ile ilgili eğitim almış ekip olay yerine gelmeden herhangi bir müdahalede bulunulmamalıdır. Ayrıca bilinçsizce temizlik ürünleri kullanmaktan kaçınılmalıdır. Çünkü özel ekipman ve kimyasallar haricinde herhangi bir malzeme ile müdahale etmek tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Siz de yangın sonrası temizlik için Güven Gurup Temizlik ile iletişime geçerek eğitimli personel ve yeni nesil ekipmanlar ile sunulan hizmetten yararlanabilir, yaşanması muhtemel risklerin önüne geçebilirsiniz.

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim