+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Fabrika Temizliği

Fabrika Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Fabrikalar, üretim faaliyetleri bakımından seri üretim imkânına sahip tesislerdir. Bu nedenle de fabrikalarda çeşitli makinelerin varlığı ve pek çok insanın vardiyalı olarak çalışması gerekmektedir. Aynı anda birçok makinenin çalıştığı bu tesislerde makinelerin neden olduğu kirler ise hem makinelerin hem de çalışanların verimini etkilemektedir. Ayrıca fabrikalar, makinelerin neden olduğu kirliliğin yanında gün içerisinde insanların ürettiği çöpler nedeniyle de kirlenmektedir. Kirlilik ve çöp miktarı fabrikadan fabrikaya değişse de, kirlilik sorununa çözüm noktasında düzenli olarak fabrika temizliği hizmeti alınmalıdır. Bu hizmeti için mutlaka profesyonel bir temizlik şirketi ile çalışılması gerekmektedir. Bu anlamda Güven Gurup Temizlik, fabrika temizliği konusunda eğitimli personeli ve yeni nesil ekipmanları ile kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Peki, fabrikaların temizliği için hangi işlemler uygulanır? Fabrikalar hangi periyotlar ile temizlenmelidir?

Fabrika Temizliği İçin Uygulanması Gereken İşlemler Nelerdir?

Fabrika temizliği için uygulanacak işlemler, işletmelerin faaliyet alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Özellikle gıda fabrikalarında uygun endüstriyel temizlik ürünlerinin kullanılması büyük önem taşır. Çünkü örneğin; fabrikanın gıda üzerine hizmet verdiği göz önünde bulundurulmadan yanlış kimyasallar kullanılırsa, mamuller temizlik maddelerinden etkilenir ve zarar görebilirler. Yine fabrikaların temizliği için en önemli aşama, makinelerin temizliğinin ve gereken bakımlarının yapılmasıdır. Çünkü bu makinelerin düzenli olarak yapılması, makinelerin ömrünü uzatır ve daha verimli çalışmalarını sağlar.

Bunların yanında fabrika temizliği yaparken; ortak kullanım alanları olan tuvaletler, duvarlar, zemin, yönetim ofisi ve mutfak gibi alanların temizliği de sağlanır. Ancak bir alanda kullanılan temizlik malzemeleri diğerinde kullanılmaz ve her alan için özel ürünler kullanılır.

Fabrika Temizliği Periyotları

Fabrika temizliği,  düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Bu anlamda günlük, haftalık ve aylık olarak periyotlarda profesyonel temizlik hizmeti alınabilir. Çünkü fabrikaların düzenli olarak temizlenmesi demek; fabrikadaki hijyenik ortamın korunması ve çalışan sağlığının korunması anlamına gelmektedir. Fakat temizlik işlemlerin takibinin işletmeler tarafından sağlanması zordur. Bu nedenle fabrikadaki hangi bölümlerin temizliğinin yapıldığı hangi bölümlerin ise temizliğe ihtiyacı olduğunun takibi için mutlaka profesyonel bir temizlik şirketi ile çalışılmalıdır. 

Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği
Fabrika Temizliği

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim