+90(212) 272 37 61

+90(216) 466 49 20

info@guvengruptemizlik.com

Duvar ve Fayans Temizliği

Duvar ve Fayans Temizliği

Duvar ve Fayans Temizliği Nasıl Yapılır?

Duvarlar, günlük kullanım nedeniyle zaman içerisinde kirlenir ve kötü bir görüntü ortaya koyarlar. Duvar Temizliği için badana-boya yapmak ise oldukça maliyetli bir durumdur. Ayrıca bu durum, ev eşyalarınızı kaldırmanızı gerektireceği için günlük işlerin aksamasına da neden olabilir. Yine evlerin mutfak ve banyo gibi alanlarında kullanılan fayansların bağlantı noktası olan derzler kirlenir ve eğer temizlenmezlerse oldukça kötü bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu nedenle belirli aralıklar ile duvar ve fayans temizliği yapılması gerekmektedir. Bahsedilen alanların tam anlamı ile temizlenebilmesi için ise mutlaka doğru yöntemler kullanılmalıdır.

Duvar ve Fayans Temizliği İşlemleri

Sigara, is ve hava kirliliği nedeniyle kirlenen duvarların temizliği için kaliteli malzeme ve ekipmanlar kullanılmalıdır. Bunun için profesyonel bir temizlik şirketi ile çalışmak oldukça önemlidir. Duvar temizliği konusunda uzman personeller, ev eşyalarınızı yerinden kaldırmadan duvar silme işlemi uygular. Bu sayede duvarlarınızı boyamanıza gerek kalmadan ve çok fazla masraf yapmadan duvarlarınızın hijyene kavuşması sağlanır.

Duvar silme işlemi sırasında duvarın türü de göz önünde bulundurulur. Duvarın türünün belirlenmesinin ardından deneyimli personeller; duvar temizliği için buharlı temizlik mi, vakumlu temizlik mi yoksa sadece duvar suyu mu kullanılacağına karar verirler. Ardından yapılan temizlik sonrasında leke kalmaması adına duvar nemlendirilir. Bu işlem, profesyonel nem makinesi ile gerçekleştirilir. Sonraki aşamada ise duvar silme suyu ve bez ile duvar temizlenir. Eğer duvarda inatçı lekeler mevcut ise, duvar temizlik suyu içerisinde tuzlu su da ilave edilebilmektedir.

Fayans temizliği için ise derzlere ve fayans yüzeyine zarar vermemesi için ağır kimyasallar kullanmaktan kaçınılır. Bu anlamda genellikle tercih edilen yöntem buharlı makineler ile temizlemedir. Ancak fayans temizliğinde devamlılık oldukça önemlidir. Çünkü uzun müddet temizlenmeyen fayansların temizliğini sağlamak oldukça güçtür. Ayrıca uygulanan temizlik işleminin ardından fayans yüzeyleri titiz bir yaklaşım ile durulanmalıdır.

Profesyonel duvar ve fayans temizliği sırasında eğitimli personeller ihtiyaç olabilecek temizlik malzemelerinin seçilmesine özen gösterir. Yine oluşabilecek riskler ile ilgili gerekli önlemleri de alırlar. Sonuç olarak yeni nesil ekipmanlar ve uygun temizlik ürünleri ile güvenilir bir temizlik işlemi gerçekleştirilir. Bu doğrultuda duvar ve fayanslarınıza zarar vermeden tam anlamı ile hijyen sağlamak istiyorsanız Güven Gurup Temizlik ile iletişime geçebilir, profesyonel bir temizlik hizmeti almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Duvar Fayans Temizliği
Duvar Fayans Temizliği
Duvar Fayans Temizliği
Duvar Fayans Temizliği

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Formumuzu doldurarak bizimle çalışma fırsatını yakalayın...

Copyright © Güven Gurup Temizlik 2019. Tüm hakları saklıdır. Designed by Procenter Bilişim